niedziela, 17 października 2021

Coś robią na wałach Białej! Ino co?

Coś robią na wałach Białej! Ino co?Może to długo wyczekiwany odcinek Velo Białej? Było by fajnie, ale diabli ich tam wiedzą - z drugiej strony, akurat jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową, to w Tarnowie i okolicach jest mnóstwo innych ważniejszych rzeczy do zrobienia. Potrzebne są nowe drogi dla rowerów, tak by móc przejechać Tarnów na rowerze, bezpiecznie i wygodnie, bez konieczności zsiadania... W tej chwili mamy (nie tylko w Tarnowie, ale tu doskonale to widać) terror i dyktat motoszołomstwa.  U urzędactwa zdziwienie wzbudza pretensja na to że rowerzysta musi wsiadać i zsiadać co i rusz z roweru, aby być w zgodzie z przepisami, a jednocześnie towarzystwo to nie kuma, ze to tak samo jak by wymagać od kierowców aby wysiadali z samochodu i przepychali swoje blaszanki przez przejście dla pieszych... było by na pewno bezpieczniej.. ale czy mądrzej?! Oczywiście te idiotenprzepisy uchwalił sejm i senat naszego nieszczęsnego kraju, ale to urzędactwo jest odpowiedzialne za to by wprowadzić na swoim terenie takie rozwiązania aby KAŻDY użytkownik drogi mógł poruszać się zgodnie z idotenprzepisami w sposób sprawny, wygodny i bezpieczny!
Ale tego się nie robi! W Tarnowie nie ma możliwości w sposób zgodny z przepisami, wygodny i bezpieczny by na rowerze przemieścić się ze wschodu na zachód, z północy na południe... ba nawet dojechać z Rynku pod dworzec PKP!
Ale jeśli budują Velo Białą to trzeba się temu przyjrzeć... jeśli coś innego, toteż warto okiem rzucić, wiec jadę.Cusik robio! Ino co?

A to już jaz tzw. "ślepego" (lub "martwego" wątoku - czyli dawnego koryta tej rzeczki, obecnie robiącego za ściek i odpływ wody burzowej


Tak macie rację - niepiękna okolica... ale trudno, ja takie lubię.

Malo znana kładeczka przez ślepy Wątok

a tu ewidentnie rury kładą.

Reasumując - nie wiem co robią, być może faktycznie wierzch wału będzie w jakiś sposób utwardzony. na pewno prace są prowadzone od ujścia Białej do Dunajca aż po granice Tarnowa.

A jak coś się dowiem to napiszę.

2 komentarze:

  1. Ja ci powiem dokładnie i ze szczegółami, wszakoć to "moje budowy". To napewno nie Velo Biała. Tą ma robić miasto, gdy My skończymy rozbudowę wałów, czyli za jakieś ...pięć lat. Narazie na terenie byłych POD "Semafor" budują się nowe wały, a na pozostałych odcinkach są modernizowane.

    OdpowiedzUsuń