czwartek, 23 maja 2019

Pięć kilometrów do bomby - recenzja

Krótka recenzja zaje..fajnej książki/reportażu/opowieści/wspomnień et caetera...
ZAPRASZAM:Suby i lajki mile widziane.

24 komentarze:

 1. Bardzo chętnie oglądnę i przekażę dalej 😃😃😃 Pozdrawiam serdecznie z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam "Pięć kilometrów do bomby". Nie jestem zaskoczona, że książka Cię zainteresowała ponieważ rowery są jednym z jej bohaterów.
  Jestem pod wrażeniem podróży poślubnej po Afryce w formie wyprawy rowerowej.
  Masz fantastyczną bibliotekę. Bardzo mi się podoba.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat pozycja z Biblioteki miejskiej ;-)
   A to co za mną to zaledwie mała część całości, a i tak masę książek puściłem na bookcrossing po tym jak zorientowałem się że moi synowie nie będą ich czytać, a ja najpewniej i tak już do nich nie wrócę.

   Usuń
 3. Witaj Macieju.
  Jeszcze jej nie czytałem, ale zawsze mogę.
  Co do bomby, to ruskie mieli bomby atomowe w Szprotawie, niedaleko Głogowa.
  To były bomby.
  Pozdrawiam.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat w książce chodzi o całkiem inna bombę ;-)

   Usuń
  2. Wiem Macieju, wiem. Ja tylko tak dla zmyłki, jako pewną ciekawostkę.
   Michał

   Usuń
 4. Do tej pory nie znałam tej książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reportaże podróżnicze to stosunkowo mało popularna literatura, nie dziwię się że nie znasz. Ale warto przeczytać. Nawet jeśli wcześniej nie miałaś większej wiedzy o Afryce, to ta pozycja jest pisana tak że każdy się w niej odnajdzie.

   Usuń
 5. Fajna ścieżka dźwiękowa na wstępie :).
  Fakt, że nie wiesz co powiedzieć o tej książce, bo taka jest ciekawa, jest chyba dla niej nalepszą rekomendacją, skoro zabrakło Ci słów :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włożyłem w nią cały swój kunszt muzyczny ;)

   Usuń
 6. Witaj Macieju.
  Już poprawiłem swój wps i podziękowałem ci za uwagę.
  Przeczytaj ją pod twoim komentarzem.
  Fajnie, że zansz historię.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 7. Zajęta trochę byłam, stąd tak późno zaglądam. Fenomenalna recenzja - krótka i zachęcająca do lektury. A tło w postaci biblioteczki powinno być stałym elementem dekoracji do kolejnych recenzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się dobierać miejsca pod kątem lektury, nie zawsze się adekwatnie udaje. Ale na pewno biblioteczka (ta lub druga na piętrze) będą się pojawiały.

   Usuń
 8. Wreszcie słychać:))) Jak wiesz, nie jestem podróżnikiem, ale "fenomenalna" brzmi zachęcająco:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następna będzie jeszcze bardziej "fenomenalna", ale mam ciut problemy z ogarnięciem wszystkiego, stąd poślizgi.

   Usuń
 9. Zakochałeś się w tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W książce raczej nie, ale w przygodach owszem. ponadto podzielam większość przemyśleń autorów.

   Usuń
 10. Bardzo ciekawy materiał. Warto przeczytać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłem tak przygnębiony, gdy mój mąż zostawił mi inną kobietę po tym, jak przez 5 lat byliśmy małżeństwem, ponieważ miałem raka, próbowałem poprosić go, aby do mnie wrócił, odmówił i powiedział, że nie ma już dla mnie uczuć po tym wszystkim poświęcenie zrobiłem wszystko, ponieważ go kocham, cały czas mnie bije, a mimo to wytrzymuję i płaczę cały dzień. Stałem się smutną kobietą po tym, jak przeszliśmy wszystko razem, po całej miłości, którą dzieliłem w przeszłości, nie wyobrażałem sobie życia bez niego, ponieważ moja miłość do niego była nieoceniona w handlu z jakiegokolwiek powodu. Pewnego dnia, kiedy przekraczam Internet, Widziałem wiele komentarzy na temat mocy uzdrawiania raka i przywrócenia twojego męża, a ja postanowiłem spróbować go zobaczyć, kontaktując się z nim pod adresem doctorosagiede75@gmail.com, a ja natychmiast odpowiedziałem i wyjaśniłem mu, przez co przechodzę, powiedział mi inna pani użyła voodoo na nim, więc zostawił mnie dla niej, pomimo mojej troski o niego i obiecał pomóc mi odzyskać mojego kochanka, a także pomóc mi, stawiam mu zakłopotane czary, walcząc w przyszłości iw najkrótszym czasie wszystko się zaczęło, ponieważ obaj wiedzą, że zdał sobie sprawę, że nigdy nie został dla niego wyprostowany, a za pięć dni mój mąż był w moim domu i czekał, aż wrócę z pracy, a kiedy zaczął mówić, że jest mu przykro, że nigdy nie wiedział, co było nadchodzę nad nim i następnego dnia jestem do szpitala w celu sprawdzenia i odkryłem, że jestem wolny od raka. dziękuję doktorze osagiede, jestem teraz szczęśliwy z moim mężem i wszystko idzie teraz gładko. skontaktuj się z doctorosagiede w celu uzyskania czaru zemsty i zaklęcia z powrotem lub leczenia jakiejkolwiek choroby, takiej jak rak i HIV lub chcesz awansować w swoim biurze E.T.C. przez doctorosagiede75@gmail.com powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 12. Swietna wycieczka. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń